Tek Bir Bankadan Büyük Bir Finansal Hizmetler Grubuna…

DenizBank, 1938 yılında, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak üzere bir devlet bankası olarak kurulmuştur. 1997 yılının başında, bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınan DenizBank’ı, Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia Ekim 2006’da bünyesine katmıştır. Bankanın hisseleri son olarak Ağustos 2019 itibarıyla, yine bölgesinin lider kuruluşlarından EmiratesNBD’ye devrolmuştur.

DenizBank, güçlü sermaye tabanından ve finansal gücünden aldığı destekle ve sektörde yaşanan hızlı gelişmelerin de etkisiyle çok kısa bir sürede mevcut konumunu geliştirmiştir. 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında sunan bir finans süpermarketi oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu kurulmuştur.

Tüm Çağdaş Finans Hizmetleri Tek Bir Çatı Altında…

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu'nda DenizBank'ın yanı sıra altı yerli ve üç uluslararası finansal iştirak, dört yerli finansal olmayan iştirak ve Bahreyn'de bir şube bulunmaktadır. DenizYatırım, Deniz GYO, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Destek Varlık Yönetimi A.Ş, Intertech, DenizKültür, Bantaş ve Pupa grubun yerli; Eurodeniz, DenizBank AG ve CJSC DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.

Grubun odaklandığı başlıca segmentler perakende müşteriler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, ihracatçılar, kamu ve proje finansmanı ile ticari ve kurumsal müşterilerdir. Tarım, enerji, turizm, eğitim, sağlık, altyapı ve denizcilik grubun faaliyetlerinde öncelikli olarak belirlediği pazarlardır. Yurtdışı iştirakleri ile mevcut müşterilere yurtdışında da hizmet vermekte ve çeşitli finansal gereksinimlerini karşılamaktadır.

Grup, operasyon, mali kontrol ve muhasebe fonksiyonlarını merkezde toplayarak DenizBank şubelerini pazarlama merkezlerine dönüştürmüş; böylece bir yandan çalışan sayısını optimum düzeyde tutarken aynı zamanda işletme verimliliğini artırmayı başarmıştır.

Grup, Türkiye'de toplumun tüm kesimlerine ulaşan bir hizmet ağına sahiptir. Yurtiçinde ve Bahreyn'deki toplam 700 adet DenizBank şubesinin yanı sıra, DenizBank AG’nin toplam 24 adet şubesi bulunmaktadır. Ayrıca, DenizBank, Alternatif Dağıtım Kanalları sayesinde, gerek perakende gerekse kurumsal müşterilerine dünyanın her köşesinden internet ortamında finansal işlemler yapma olanağı sağlamaktadır.

DenizBank Özel Bankacılık ’da Size Özel Çok Yönlü Çözümler…

DenizBank Özel Bankacılık, 2 Milyon TL ve üzeri varlığa sahip müşterilerimizin birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmek, istek ve beklentilerine göre hizmet vermek üzere Eylül 2004'de kurulmuştur.

DenizBank Özel Bankacılık, müşterisinin profilini belirleyerek, onun ihtiyaç ve yatırım tercihlerine göre kişiye özel alternatif ürünler sunar. DenizPortföy, DenizYatırım ve diğer DenizBank iştirakleri ile birlikte sunulan hizmetlerle, DenizBank Özel Bankacılık’ ta tüm finansal tercihlerinize uygun çözümler sunulur.

Özel müşterilerin talep ve ihtiyaçları da özeldir…

DenizBank Özel Bankacılık, değişken taleplere, değişken çözümler üretebilme esnekliğine sahip organizasyon yapısı ve uzman kadrosu ile müşterilerine özel çok yönlü çözümler sunar.

Alanında uzman ve deneyimli müşteri temsilcileri, müşterilerin finansal beklenti ve hedeflerine en hızlı ve güvenilir yoldan ulaşmasını sağlayacak ürün ve hizmetleri sunarken, Deniz Portföy, Deniz Yatırım ve diğer DenizBank iştiraklerinin finans piyasaları konusunda uzman ve deneyimli ekipleri de bilgi ve birikimlerini paylaşır.