10. yılında büyük gurur

DenizBank Özel Bankacılık Türkiye’nin en iyisi seçildi

DenizBank, yenilikçi hizmet ve uygulamaları ile uluslararası arenada ses getiren başarılar kazanmaya devam ediyor. Türkiye’nin en geniş Özel Bankacılık şube ağına sahip olan DenizBank Özel Bankacılık, 10. kuruluş yıldönümünde uluslararası arenada en prestijli yayınlardan biri olan Global Banking and Finance Review tarafından verilen 2014 yılı ödülleri kapsamında “Türkiye’nin en iyi Özel Bankacılık” ödülüne layık görüldü.

Bankacılık, varlık yönetimi ve sigorta gibi birçok dalda dünyanın en iyi firmalarının değerlendirildiği ödüller bu yıl dördüncü kez verildi. Kurumsal yönetim ilkeleri, finansal yapı, müşteri memnuniyeti, kalite yönetimi, iş modeli ve teknik alt yapı gibi birçok sektörel kriter göz önünde bulundurularak dağıtılan ödüller 9 Aralık tarihinde Londra’da düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu.

“Bankacılık anlayışımızı network sinerjimizle her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.”

Kurum adına ödülü alan DenizBank Özel Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dr. C. Cem Önenç, elde edilen başarıya ilişkin yaptığı değerlendirmede 10. yılını kutlayan Özel Bankacılık’ın ulaştığı başarının gerek sektör gerekse uluslararası platformda tescillenmiş olduğuna dikkat çekti.

Önenç, “Kuruluşumuzdan bu yana çözüm odaklı hizmet anlayışımızla müşterilerimizin hayatlarına değer katmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. DenizBank Özel Bankacılık, aldığı bu ödülle önümüzdeki yıllarda da hizmet kalitesi ve Özel Bankacılık alanındaki iddialı hedeflerini sürdüreceğinin taahhüdünü uluslararası arenada teyit etmiş oldu. Müşterilerimizden aldığımız gücü network sinerjimizle birleştiriyor, bankacılık anlayışımızı her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz. Özellikle daha büyük hedefler için hepimize motivasyon ve ilham veren bu ödülün hayırlı olmasını diliyorum. Desteği ve emeği geçen tüm DenizBank ailesine ve 10 yıldır bizimle birlikte olan değerli müşterilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Global Banking and Finance Review Hakkında:

200 den fazla ülkede iş ve finans piyasaları ile ilgili online bir portal olan Global Banking and Finance Review her yıl bankacılık, varlık yönetimi ve sigorta gibi birçok dalda dünyanın en iyi firmalarını değerlendiriyor ve ödüllerini veriyor. 2011 yılından bu yana düzenlenen ödüllerde aday firmalar; kurumsal yönetim ilkeleri, finansal yapı, müşteri memnuniyeti, kalite yönetimi, iş modeli ve teknik altyapı gibi birçok sektörel kritere göre değerlendiriliyor.

DenizBank Hakkında

DenizBank, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlama hedefi ile bir kamu iktisadi teşebbüsü olarak 1938 yılında kurulmuştur. 1997 yılının başında, bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınan DenizBank’ı, Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia Ekim 2006’da bünyesine katmıştır. 6 yıl boyunca Dexia’nın ana hissedarlığında faaliyetlerini sürdüren DenizBank, 28 Eylül 2012 itibarıyla Avrupa’nın en büyük bankalarından Sberbank çatısı altında hizmet vermeye başladı. Bankanın hisseleri son olarak Ağustos 2019 itibarıyla, yine bölgesinin lider kuruluşlarından Emirates NBD’ye devroldu. DenizBank, kısa süre içerisinde Türkiye’nin sayılı bankalarından biri haline gelmiştir. 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu kurulmuştur. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 745 şubesi ile 15 bine yakın çalışanı bulunmaktadır. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu çatısı altında; DenizBank'ın yanı sıra yedi yerli, üç uluslararası finansal iştirak ile finansal olmayan beş yerli iştirak ve Bahreyn'de bir şube bulunmaktadır. DenizYatırım, Ekspres Menkul, Deniz GYO, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Destek Varlık Yönetimi; Intertech, DenizKültür, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş grubun yerli; Eurodeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.

www.denizbank.com/, www.facebook.com/DenizBank, https://twitter.com/DenizBank

İndirim Ayrıcalıklarınız