MEVDUAT ÜRÜNLERİ

DenizBank Özel Bankacılık müşterileri, vadesiz mevduat hesaplarından günlük bankacılık ihtiyaçlarını karşılayabilir, ihtiyacınız olduğunda hesabınıza ulaşabilir, fatura ve düzenli ödemelerini gerçekleştirebilir.

Türk Lirası ve yabancı para cinsindeki yatırımları için piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmek istemeyen, risksiz ve sabit getiri hedefleyen Özel Bankacılık müşterileri kendileri için en uygun oran ve vadeyi seçerek vadeli mevduat hesabı açtırarak uygun faiz oranları ile kazanç sağlar.

Mevduatlarınızı değerlendirebileceğiniz özel faiz oranları için size en yakın Özel Bankacılık Merkezimizi arayabilirsiniz.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile TL birikimlerinizi kurdaki değişimlere karşı korurken, aynı zamanda TL mevduatınıza faiz almaya devam edebilirsiniz. Bu üründe, vade sonunda, kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Karşılaştırılan iki orandan hangisi yüksek ise, anaparanız yüksek olan oran üzerinden nemalandırılır. Böylece, TL vadeli mevduatınıza avantajlı birikimi elde etme fırsatını yakaladığınız gibi dolara karşı da birikiminizi korumuş olursunuz.

 • Üründen sadece gerçek kişi müşterilerimiz faydalanabilir.
 • Üründe elde edilen getiri stopaj kesintisinden muaftır.
 • Ürün için alt ve üst tutar sınırı bulunmamaktadır.
 • Hesabınızı 3-6-9-12 ay vade ile açabilirsiniz. Ara vade bulunmamaktadır.
 • Hesap sadece DenizBank şubelerinden açılabilmektedir.
 • Vade başlangıcı ve vade sonundaki kurlar için TCMB’nin günlük olarak saat 11:00 itibarıyla web sitesinde açıklayacağı kurlar dikkate alınacaktır.
 • Vade sonunda kur değişiminin faiz oranı üzerinde kalması halinde oluşabilecek fark müşteri hesabına TL olarak yansıtılır.
 • Üründe vade süresi boyunca para yatırma/para çekme işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.
Vade (gün)
Tutar Aralığı
3 ay
92-94 gün
6 ay
185-187 Gün
9 ay
278-280 Gün
12 ay
366-370 Gün
250.000 TL’ye Kadar17.00%17.00%17.00%17.00%
250.000,01-500.000 TL17.00%17.00%17.00%17.00%
500.000,01 TL - 1.000.000 TL17.00%17.00%17.00%17.00%
1.000.000,01 TL Üzeri17.00%17.00%17.00%17.00%

* Belirtilen faiz oranları yıllık, brüt ve basit faiz oranıdır.
** Gerçek kişiler adına açılan mevduatlar, ticari işlemlere konu olmayan mevduatlar, TL, Döviz, kıymetli maden cinsinden mevduatlar, bir mevduat bankasında her bir gerçek kişi için, 200.000 TL' ye kadar sigorta kapsamındadır.
* Vade sonu tatile denk gelir ise sıradaki ilk iş günü faiz tahakkuk ettirilecektir.
** Vadeden önce hesaptan para çekilmesi durumunda hesap vadesiz hesaba dönüşür ve faiz hakkı ortadan kalkar. Hesabın açıldığı tarihteki TCMB alış kuru ile hesabın kapatıldığı tarihteki TCMB alış kurundan hangisi düşük ise, bu kur üzerinden vadesiz hesap bakiyesi güncellenir. Dolayısı ile vadeden önce kapama yapılması halinde, USD, EUR veya GBP kurunda yaşanacak düşüşe bağlı olarak anapara bakiyesinde düşüş yaşanabilir.
*** Hesap açılışındaki talebinize istinaden vade sonunda hesap kapatılabileceği gibi aynı vade ile yenileme de yapılabilir.

Yatırımcılar, çalınma, kaybolma, sahtecilik riski olmadan, alım satım işlemlerinde komisyon ve masraf ödemeden birikimlerini altında değerlendirebilir.

Mevduat+Fon Bundle ile birikimlerinizi tek bir ürün içerisinde hem yatırım fonu hem de vadeli mevduatta değerlendirebilirsiniz.

Mevduatlarınızın en az %25 veya %35’i ile yatırım fonu alarak fon getirisinden yararlanmanın yanında size özel vadeli mevduat faiz oranlarından da faydalanabilirsiniz. Vadeli mevduatın yanında seçeceğiniz 7 farklı yatırım fonundan birine ya da fon sepetine yatırım yaparak portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz.

100.000 TL - 2.000.000 TL arası birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu üründe toplam birikiminizin en az %25’i oranında aşağıdaki fonlara yatırım yapabilirsiniz:

 • DenizBank A.Ş A Tipi Endeks Fon,
 • DenizBank A.Ş B Tipi Altın Fon
 • Denizbank A.Ş B Tipi Tahvil Bono Fonu
 • DenizBank A.Ş B Tipi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu

Veya toplam birikiminizin %35’i oranında aşağıdaki fonlara yatırım yapabilirsiniz:

 • DenizBank A.Ş B Tipi Kamu ve Özel Sektör Tahvil ve Bono Fonu,
 • DenizBank A.Ş Özel Bankacılık B Tipi Tahvil ve Bono Fonu,
 • DenizBank A.Ş Özel Bankacılık B Tipi Performans Değişken Fon

Mevduat Fon Bundle ile ilgili detaylı bilgiye Özel Bankacılık Merkezlerimizden ulaşabilirsiniz.

Geleceğe yatırım yapmak isteyen veya düzenli birikim yapma niyetinde olan müşterilerimize avantajlı faiz oranları sayesinde TL, USD, EUR ve ALTIN’a yatırım yapma imkânı veren bir üründür.

Mevduat Biriken Hesap ile 3 yıl boyunca asgari 250 TL/USD/EUR ya da 1 gr ALTIN’dan başlayan aylık ya da 3 aylık düzenli ödemeler sayesinde ilk ödemenizden itibaren avantajlı faiz oranlarından yararlanmaya başlarsınız. Üstelik hesap açılışı esnasında vereceğiniz talimat ile ödemeleriniz her dönem otomatik olarak vadesiz mevduat hesabınızdan ya da kredi kartınızdan tahsil edilir.

Dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilir, düzenli ödeme miktarını değiştirebilir, ALTIN ödemelerinizi TL, USD ya da EUR vadesiz hesabınızdan yapabilirsiniz.

Her bir yıllık dönem başında güncellenecek avantajlı faiz oranları ile yüksek getiri sağlar, birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Mevduat Biriken Hesap ile ilgili detaylı bilgiye Özel Bankacılık Merkezlerimizden ulaşabilirsiniz.

Çok Para Birimli Mevduat Hesabı, vade süresince farklı para birimlerine geçiş imkanı sunan, faiz getirisinin yanı sıra kur hareketlerinden faydalanmak isteyen müşterilerimize yatırım imkanı sağlayan bir üründür.

Çok Para Birimli Mevduat Hesabı ile istediğiniz para birimine dilediğiniz zaman, dilediğiniz tutarda geçiş yapabilir ve faiz kaybı olmadan vadeli mevduatınızı devam ettirebilirsiniz.

Çok Para Birimli Mevduat ile ilgili detaylı bilgiye Özel Bankacılık Merkezlerimizden ulaşabilirsiniz.

Ara Dönem Ödemeli Artan Faizli Mevduat Hesabı, vade sonu gelmeden belirlenen ara dönemlerde düzenli faiz getirisi elde etmeyi isteyen müşterilerimize yatırım imkânı sağlayan yıllık vadeli mevduat ürünüdür.

Tercihinize göre aylık veya 3 aylık dönemlerde mevduatlarınızın birikmiş faiz getirisini kullanabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz ara dönem ödeme günlerinde faiz geliriniz vadesiz mevduat hesabınıza aktarılır ve anaparanıza Ara Dönem Ödemeli Mevduat faizi işlemeye devam eder.

Her ara dönem faiz ödeme gününde “Artış Faiz Oranı” bir önceki dönem için geçerli olan faiz oranına eklenir ve o dönem geçerli olacak yeni faiz oranı belirlenir.

TL, USD veya EUR cinsinden Ara Dönem Ödemeli Artan Faizli Mevduat Hesabı açabilirsiniz.

Ara Dönem Ödemeli Artan Faizli Mevduat Hesabı ile ilgili detaylı bilgiye Özel Bankacılık Merkezlerimizden ulaşabilirsiniz.