Yatırım fonu, uzman portföy yöneticileri tarafından değerlendirilmek üzere yatırımcıların paralarının bir araya toplandığı bir yatırım aracıdır. Portföy yöneticileri toplanan paralar karşılığı hisse senetleri, tahvil-bono gibi sermaye piyasası araçları ve kıymetli madenlere veya bunların kombinasyonlarına yatırım yaparlar. Daha sonra, portföy yöneticileri yatırım fonunun yatırım stratejisine uygun olarak, bu hisse senetlerini, bonoları ve diğer menkul kıymetleri alıp satarlar.

Yatırımcılar, yatırım fonları sayesinde küçük miktarda birikime sahip olsalar bile profesyonel olarak yönetilen ve çeşitlendirilmiş portföylere yatırım yapabilmektedirler.

Birikimlerini sermaye piyasaları araçlarında değerlendirmek istiyorsanız, profesyonel yönetime ihtiyaç duyuyorsanız, risk alma iştahınız ve fırsatlardan yararlanma arzunuz varsa yatırım fonlarını inceleyebilirsiniz.

Yatırım fonu işlemlerinizi Özel Bankacılık Merkezlerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırım ürünleri; mevduat olmayıp, Denizbank A.Ş., ve diğer ilgili kuruluşların ya da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun teminatı, garantisi, sigortası ya da herhangi bir yükümlülüğü altında değildir. Yatırım ürünleri, Devlet güvencesi altında değildir. Anaparanın yitirilmesi dâhil çeşitli yatırım riskleri içerebilir. Yatırım ürünlerinin geçmişteki performansları, gelecekteki performanslarının göstergesi değildir. Fiyatlar düşebilir ya da yükselebilir. Döviz cinsinden yatırım ürünleri, dövizdeki muhtemel dalgalanmalar nedeniyle anapara kaybı da dâhil kur risklerine maruz kalabilir. Burada yer alanlar dâhil yatırım ürünleri hakkında Banka tarafından sunulan herhangi bir bilgi hiçbir şekilde Banka’nın tavsiye veya önerisi ya da danışmanlık hizmeti olarak değerlendirilemez. Banka, yatırım ürünleri ile ilgili her türlü alım-satım şartlarını tek taraflı belirleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

Ürünler ile ilgili soru veya şikâyetlerinizi iletmek için 0850 222 0 800 Müşteri Memnuniyeti Hattı’nı arayabilir ya da www.denizbank.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.